الزام استفاده از شناسه‌کالا هنگام ثبت سفارش۱

2823697

ثبت سفارش :

*الزام استفاده از شناسه‌کالا هنگام ثبت‌سفارش در تعرفه‌های اسباب‌بازی (فهرست پیوست)*

سامانه جامع تجارت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

استفاده از شناسه کالا در ثبت‌سفارش واردات برخی از تعرفه‌ها الزامی شده و امکان اخذ شناسه کالا نیز برای تعرفه‌های اعلامی در فایل پیوست فراهم شده و متقاضیان می‌توانند نسبت به اخذ شناسه کالا در سامانه اقدام کنند.

  • قابل توجه بازرگانان محترم؛
  • به اطلاع کاربران محترم می‌رساند، درج شناسه‌کالا جهت ثبت‌سفارش اسباب بازی (ردیف تعرفه‌های ذکر شده در فایل پیوست) از تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ در سامانه جامع تجارت الزامی شده است.

– در حال حاضر امکان اخذ شناسه‌کالا برای ثبت سفارش کالاهای ذیل این تعرفه‌‌ها فراهم شده است.

– جهت مشاهده سرفصل‎‌های کالایی مرتبط با هر تعرفه، لازم است کاربران به مسیر “عملیات شناسه کالا>ثبت کالای جدید> فرم انتخاب سرفصل” در سامانه جامع تجارت مراجعه نمایند.

*چنانچه کالایی ذیل این تعرفه‌ وجود دارد که امکان اخذ شناسه کالا برای آن فراهم نشده است، لازم است از طریق گزینه “ثبت و پیگیری مشکل” در سامانه جامع تجارت، گروه *شناسه کالا* ، شاخه *درخواست ایجاد سرفصل کالا* با موضوع “ایجاد سرفصل در تعرفه دارای الزام شناسه کالا” به واحد پشتیبانی سامانه ارسال گردد.

استفاده از شناسه کالا برای تعرفه‌های فایل پیوست برای ثبت سفارش در مهلت زمانی محدود اختیاری است و پس از اتمام این مهلت، استفاده از شناسه کالا در ثبت سفارش واردات تعرفه‌مذکور الزامی خواهد شد.

همچنین در صورتی که امکان اخذ شناسه کالا برای کالایی فراهم نباشد،افراد جهت برقراری امکان اخذ شناسه کالا باید کاتالوگ کالای مورد نظر را به پست الکترونیکی سامانه شناسه کالا به نشانی shenasekala@ntsw.ir ارسال کنند یا در سامانه جامع تجارت گزینه «ثبت و پیگیری مشکل» را انتخاب کرده و در صفحه مربوطه، اقدام به ثبت درخواست در گروه «شناسه کالا» ، شاخه «درخواست برقراری امکان اخذ شناسه کالا» ، موضوع «عدم امکان اخذ شناسه کالا در تعرفه مشمول» کنند.

گفتنی است اخذ شناسه کالا برای تمامی گروه‌های کالایی مشمول شناسه کالا، به صورت رایگان و صرفاً به صورت اینترنتی از طریق سامانه جامع تجارت به آدرس ntsw.ir صورت می‌گیرد و نیاز به مراجعه حضوری نیست.

دانلود فایل

مشاهده قبلی

بخشنامه – شماره :بخشنامه گمرکی “۱۶۶٫۱۴۰۲٫۱۷۳۷۱۷۱”ابلاغ نامه دفتر مقررات صادرات و واردات وزرات صمت ▪️رفع ابهام در خصوص درج تاریخ قبض انبار در مجوز ثبت سفارش کشنده های وارداتی

مشاهده بعدی

بخشنامه – شماره :بخشنامه گمرکی “۱۷۳٫۱۴۰۲٫۱۸۲۵۶۶۷”تاکید بر لزوم اصلاح ارزش پروانه های صادراتی اختلافی پس از قطعی شدن نتیجه رسیدگی به ارزش

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .